Mayer Antiskalant

Antiskalant, ters ozmoz membranlarının kireçten dolayı tıkanmaması için kullanılan antiscale ürününe antiskalant denir. Antiskalant ile membranlarınızın kullanım ömrünü uzatabilir ve daha sistemli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Antiskalant genel olarak kullanımına göre kireçli sular, demirli sular ve tuzlu sular için sınıflandırılabilir.Ters ozmoz ya da diğer adı ile reverse osmosis sistemin en önemli parçalarından olan membranların bu kimyasal sayesinde tıkanmaması, kaliteli bir biçimde çalışması cihazın sağlığı ve arıtması açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle antiskalant hangi kullanım amacına uygun olarak kullanılırsa kullanılsın, membranlar için önemli bir etkendir.

Mayer Antiskalantın Özellikleri

  • Güvenli Ambalajda nakliye,
  • Hızlı etki
  • Çevreye en az atık imkanı,
  • Düşük işletme maliyeti,
  • Güvenli işletim

Antiskalant Kimyasal Özellikleri

  • pH : 5.0-7.0
  • Patlama Limiti : Yok
  • Alem Alma Sıcaklığı : Yok
  • Bağıl Yoğunluğu : 1,00-1,10 gr/cm3
  • Çözünürlük : Suda tamamen çözünür.

Membranların üzerindeki en önemli tıkanma sebepleri arasında kireçlenmeye sebep olan silika, kalsiyum, magnezyum, sülfat gibi kireç yapan iyonlarını söyleyebiliriz. Demirli ve tuzlu sular da membranlar üzerinde tıkanmaya sebep olsa da genellikle, membranlar üzerindeki tıkanmalar kireçlenmeye bağlı yaşanıyor. Mayer antiskalantları bütün bu kireçlenmeye bağlı tıkanmaların önüne geçebilir kalitededir.Mayer antiskalantları yüksek derecede kireç ve kirlilik çözme yeteneğine sahip olduğundan ters ozmoz diğer adıyla reverse osmosis kullanıcılarının bir numaralı tercih ettiği üründür.

Neden Mayer Antiskalant ?

Antiskalant; ön filtrelerden geçen suyun ters ozmoz membranlarına girişinden önce dozlanan yardımcı kimyasal bir üründür.Antiskalant kimyasal yapısı sayesinde Kalsiyum (Ca++) , magnezyum (Mg++) ve bikarbonat (HCO3) iyonlarının tepkimeye girerek membran yüzeyinde birikmesini geciktirir.

Mayer Antiskalantları tüketicinin ihtiyaçlarına göre hassas ve esnek çözümler sunarak, kendisini kullananların ihtiyaçlarını gidermektedir.Çözüm odaklı olarak çalışan bu ürün grubu mutlaka sizin ters ozmoz sistemleriniz için de fayda sağlayacaktır.

Mayer antiskalantları bizden hizmet alanlar tarafından üst performans gerektiren durumlar için tercih edilen profesyonel bir ürün ve seçimdir.

Antiskalant kimyasalı mutlaka uzman tarafından uygun dozaj miktarıyla uygulanmalıdır. Kalitesiz antiskalant kullanımı kısa sürede membran tıkanmasına sebep olabilir. Bu durumu yaşamamak için mutlaka kaliteli antiskalant kullanmanız gerekmektedir.

Antiskalant kullanımında mutlaka MSDS ve güvenlik bilgilerine uymanız gerekmektedir. Kimyasalı kullanmadan önce, ne yapmanız gerektiğini öğrenmelisiniz.Böylelikle beklenmedik durumlarda nasıl davranacağınızı bilirsiniz. Antiskalant kullanımı yaparken en az bir kişiyi haberdar etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir